לפרטים נוספים וקבלת הצעת מחיר

מה זה מחסום קורה קונזולית חשמלית?

קורה קונזולית הינה מחסום חשמלי העשוי מפרופיל ברזל מסיבי שנע קדימה ואחורה על גבי שתי מערכות גלגלים שממוקמים בתוך מסילה שממוקמת מתחת לקורה.מחסום קורה קונזולית מרחפת משמשת בעיקר לבקרת כניסה לחניונים של יישובים, מפעלים, וקיבוצים שדורשים פיתרון של שער חשמלי מאסיבי שימנע כניסת כלי רכב לא מורשים.

סיבות ויתרונות לשימוש בשער קורה קונזולית

מחסום שער מוט קונזולי חשמלי נפוץ בעיקר באזורים בעלי קרקע הררית לא מפולסת שמונעת התקנה של מסילה לרצפה, וגם במצבים בהם עוברים בכביש מספר רב של רכבים כבדים כגון משאיות וטרקטורים ולכן לא ניתן להתקין מסילה לרצפה עבור מערכת שער הזזה חשמלי מאחר והרכבים הכבדים יגרמו לשקיעת המסילה ולתקלות בפעולת השער והמנוע.

לקורה הקונזולית החשמלית יש מספר יתרונות, היא כבדה, חזקה ומסיבית במיוחד, היא מסוגלת לבצע פתיחות וסגירות רבות ללא בלאי והיא מתאימה למקומות שבהם רוצים למנוע התפרצויות של כלי רכב ולכל מקום שבו מחסום זרוע חשמלי אינו נותן מענה מבחינת העמידות נגד התפרצות ומבחינת החוזק. בנוסף היא יכולה לתת מענה לסגירה של כבישים בעלי מפתח גדול מהרגיל.

 

איך עובד מנוע חשמלי לשער קורה קונזולית?

מנגנון ההפעלה החשמלי של הקורה הקונזולית דומה למנוע של שער הזזה – נגרר חשמלי, וגם כמו לשער קונזולי. הקורה נתמכת בעזרת גשר ברזל שקבוע בצד המעבר אשר מעוגן לבסיס יציקת בטון כבדה שמתאימה לעומסים הדרושים שפועלים על אורך ומשקל הקורה.

לאורכה של הקורה הקונזולית מותקן פס שיניים שמחובר לגלגל ההינע של המנוע אשר גורם לפתיחה ולסגירת השער בעזרת מערכות השליטה והבקרה שתואמות לצרכיהם של הלקוחות.

 

אביזרים ואמצעי בטיחות חשובים לשימוש בקורה קונזולית

  1. סף רגש
  2. תא פוטו אלקטרי – עיניות אלקטרוניות אינפרא אדום
  3. חיישן כביש
  4. רמזור הכוונה
  5. סוללות גיבוי בעת הפסקת חשמל
  6. כרטיס פיקוד אלקטרוני בעל שליטה בעוצמת המנוע, ובהאטות פעולות המנוע בשלבי הסגירה הסופיים, ובהתחלת פעולת סגירה איטית בכדי למנוע נזקים לרכבים או לפציעות בבני אדם.

 

התקנה של קורה קונזולית

התקנה מקצועית של  הקורה הקונזולית דורשת הכנה קפדנית. מתקין מקצועי יבחן היטב את התנאים הסביבתיים, יכין שרטוט מדויק של מיקום,עומק ומשקל היסודות הדרושים, וכמובן שגם עבור פרטי המסילות ומידות הפרופילים של הקורה קונזולית לפני שניגש לשלבי ביצוע ההתקנה.

חשוב להקפיד על התקנה של בקר המונע מהקורה להיסגר באופן אוטומטי ובכך לסכן מכוניות או הולכי רגל שנתקעו במעבר.

את הגשר המכיל את הקורה יש לבנות  בצורה מקצועית כך שהוא לא יתקע את הקורה וימנע ממנה להיסגר.

חשוב להתאים מנוע איכותי ועוצמתי לשער הקונזולי. המנוע הוא הגורם המפעיל את הפתיחה והסגירה של הקורה והוא האחראי על פתיחות ועל סגירות חלקות ושקטות. חשוב לזכור כי הקורה נפתחת לצד אחד ומוחזקת על ידי הגשר, ולכן לשער חזק ועוצמתי יש חשיבות רבה.

סוג המנוע לשער חשמלי זו ההחלטה החשובה ביותר שתעשו בעת התקנת שער חשמלי לכל מטרה ובכל מקום. המנוע הוא המפעיל והאחראי הישיר לכך שהשער נסגר ונפתח ללא בעיות, בצורה חלקה ושקטה. מנוע שאינו מתאים לקורה שהותקנה יעבוד בצורה מאומצת, יקרוס, ויתקל את השער או במקרה הטוב יותר הוא יגרום לבעיות ולתקלות רבות בהפעלת השער.

מחיר ההתקנה של קורה קונזולית למנוע החשמל משתנה בהתאם לגודל הקורה ולמשקל ותלוי גם בכמות השימושים, פתיחות וסגירות של השער. מחיר שוק ממוצע מתחיל ב – 2300 שקלים + מע"מ לכל מטר אורך.

אנו באלרון שערים מתמחים במתן פתרונות איכותיים למגוון רחב של לקוחותינו עבור שיפור האבטחה ובקרת הכניסה.

אנו מספקים התקנה של קורה קונזולית ומחסומים חשמליים למושבים, קיבוצים, מפעלים, למוסדות ציבוריים וביטחוניים וגם למגזר הפרטי. לכל מקום נדע להתאים את הגודל, המשקל והחוזק של השער בהתאם למפתח הנדרש ולתנאים הסביבתיים הייחודיים. כל מתקין וטכנאי של אלרון שערים מלווה את הלקוח לאורך כל הדרך, החל משלב התכנון המוקפד, דרך ההתקנה ועד לשירותי תחזוקה שוטפים.

אנו מעניקים אחריות על כל מוצר ומספקים שירותי התקנה, שירותי תיקון ושירות תחזוקה בכל הארץ, בצפון, בדרום ובמרכז.

 

X נגישות
גלילה למעלה צרו קשר
צרו קשר